Bu Gizlilik Bildirimi, Haberci.com sahibi olarak Haberci Yapim Yayincilik Tanitim ve Bilisim Hizmetleri San. Tic. Ltd.Sti tarafından aşağıda belirtilen kişiler hakkında Kişisel Verilerin (aşağıda tanımlanmıştır) nasıl toplandığı, kullanıldığı, başkalarıyla paylaşıldığı ve başka şekillerde nasıl işlendiğini açıklamaktadır.
Bu Gizlilik Bildiriminde, “Kişisel Veriler“, (Haberci Yapim Yayincilik Tanitim ve Bilisim Hizmetleri San. Tic. Ltd.Sti tarafından saklanan diğer bilgiler ile birlikte veya ayrı olarak tutulan) kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Site ziyaretçileri olan sizlerin gizliliğine saygı duyulmakta olup gizlilik hakkınız korunmaktadır ve hukuken zorunlu olunmayan hiçbir kişisel veri saklanılmamaktadır.
I-) Kişisel Veriler
A-) Site Trafiği
Sitede yer alan içeriklerin düzeni ve bilgilerin geliştirilmesi amacıyla (sitemizi daha kullanışlı hale getirmek için) amacıyla site trafiğine dair veriler kullanılmaktadır. Site trafiğine dair verilerde, siteye hangi makaleden ve ne zaman erişildiği, kullanılan IP adresi yer almaktadır. Meşru menfaatler kapsamı haricinde sizlerin kişisel verilerinizi içeren site trafik bilgileri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine tabidir.

B-) Bülten Aboneliği Kapsamında İşlenen Kişisel Verileriniz

Aboneliğinizle birlikte yeni içeriklerden haberdar olmanızı sağlamak amacıyla oluşturulan e-bülten iletimini sağlamak üzere e-posta adresinden ve ad-soyad bilgilerinizden oluşan kişisel veriniz açık rızanıza dayalı olarak tarafımızca tam otomatik yollarla işlenir. Bu şekilde verilerinizin işlenmesine ilişkin verdiğiniz açık rızayı dilediğiniz zaman hiçbir kısıtlamaya tabi olmaksızın geri alabilirsiniz. Bülten gönderimi kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesi için vereceğiniz onay ve iletişim bilgileriniz Kanun’un 5’inci maddesinin 2’nci fıkrasının (a) bendinde yer alan “kanunlarda açıkça öngörülmesi” hukuki sebebine dayanarak İleti Yönetim Sistemi’ne aktarılacaktır.

B-) Çerezler
Haberci.com üzerinden kullanılan çerezler, siteden çıkış halinde silinecektir. Siteden bilgi almak adına üyelik veya abonelik gerekmemektedir.
II-)Veri Sorumlusu
Veri sorumlusu Haberci Yapim Yayincilik Tanitim ve Bilisim Hizmetleri San. Tic. Ltd.Sti’dir.
III-) Kişisel Verilerin Hangi Amaçla ve Ne Kadar Sürede İşlendiği
Sitemize girmeniz halinde IP adresiniz, sitedeki ziyaret edilen sayfa ve girilen zamana dair bilgiler, yalnızca site trafiğine dair istatistikî veriler amacıyla işlenmektedir. Topladığımız ve işlediğimiz verileri işbu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçların mevcut olduğu süre boyunca veya diğer hallerde yürürlükte bulunan veri saklama politikaları ve uygulamalarına uygun olarak saklanmaktadır.
IV-) Kişisel Verilerin Kimlerle ve Hangi Amaçla Aktarılacağı
Sitede yer alan kişisel verileriniz adli ve idari merciler haricinde bir kurum veya kişiye aktarılmamaktadır. Haberci Yapim Yayincilik Tanitim ve Bilisim Hizmetleri San. Tic. Ltd.Sti olarak sitede yer alan içeriklerde birtakım web sitelerine link oluşturulmaktadır. Link yöntemiyle girilen sitelerin gizlilik uygulamaları ya da içerikleri konusunda herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Bağlantılar aracılığıyla başka bir siteye bağlanmanız veya herhangi bir yolla ziyaret etmeniz halinde mutlaka sitede yer alan gizlilik politikalarını inceleyiniz.
Sitemizi ziyaret ettiğiniz vakit veriniz alınmakta ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun kapsamında yerine getirilmektedir.

Haberci Yapim Yayincilik Tanitim ve Bilisim Hizmetleri San. Tic. Ltd.Sti , bu Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bu nedenle Gizlilik Politikasını siteye girişlerde sıklıkla ve özellikle internet sitesi üzerinden veri sağlamadan önce tekrar gözden geçirin. Gizlilik Politikasına dair yapılan her türlü değişiklik internet sitesinin ana sayfasındaki bağlantı üzerinden ilan edilecektir.

Bu Gizlilik Politikası Bildirimi 23/12/2022 tarihinden itibaren geçerli olup uygulamalarına ilişkin sorularınız ve yorumlarınız için aşağıdaki adresten bu ulaşabilirsiniz: bilgi@haberci.com