Ağrı Valiliği “Nuh’un Kentini Keşfet” isimli bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Ağrı’daki yaşamın ve doğal dokusunun belgeleneceği “Nuh’un Kentini Keşfet” 2.Ulusal Foto Safari’sinde kazananlar para ödüllerine sahip olacak.

Ağrı Valiliği, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Serhat Kalkınma Ajansı, Proje ve Koordinasyon Merkezi ile Fotona Derneği tarafından düzenlenecek olan “Nuh’un Kentini Keşfet” 2.Ulusal Foto Safari’sinde ünlü fotoğrafçı ve gazeteci Coşkun Aral da jüri üyelerinden biri olacak.

Fotoğraf yarışması, tüm profesyonel fotoğrafçılara açık ve ücretsiz olacak. Yarışmacılar 21-22 Mayıs tarihlerinde çektikleri fotoğraflar ile katılım sağlayacaklar, daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecek.

Yarışmacılar foto safari için en fazla 10 (on) eserle yarışmaya katılım sağlayabilecek.  Fotoğrafçı, fotoğraf makinesinin tarih ve saatini güncelleme konusunda şahsi olarak sorumlu olacak.

Ağrı ili, ilçeleri ve köylerinin yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, tarihi dokusunun bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla yapılacak yarışmada kazananlara ödüller verilecek.

Nuh’un Kentini Keşfet 2.Ulusal Foto Safari Yarışma Ödülleri

  • Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
  • İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
  • Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
  • 3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
  • 44 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacılar http://www.agrifotosafari.com web sitesinde başvuru bölümünde başvurusunu yaparak yarışma için ön başvuru yapmak zorundalar.

Yarışmanın başlamasından 10 (on) gün öncesinde Ağrı Valiliği ve “FOTONA” derneği tarafından katılımı kesinleşen yarışmacılar ilan edilecek ve SMS ile bilgilendirilecekler.

Yarışmanın genel şartları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişiler buraya tıklayarak erişim sağlayabilir.