Serhat Kalkınma Ajansı tarafından “Gençlerin Gözüyle Ardahan” temasıyla Ardahan ilinin doğal güzelliklerinin, kültürel mirasının, otantik ve heyecan verici etkinliklerinin, etkileyici yöresel ürün değerlerinin tanıtılması ve bu potansiyel ve değerlere yönelik bir veri tabanının ve kurumsal hafızanın oluşturulması amacıyla Ardahan’da Gençlerin Gözüyle Ardahan: Foto Safari ve Fotoğraf Yarışması temasıyla foto safari ve fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

Usta fotoğrafçılar Coşkun Aral, Cem Kıvırcık, Tanın Helvacı, Bünyamin Aygün ve Mürsel Yağcıoğlu eşliğinde 8-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan foto safari etkinliğine, 15-30 yaş arası gençler başvurabilecek olup katılım 20 genç ile sınırlıdır. Başvurular ücretsiz olup, başvurular 7 Temmuz 2023 saat 17:00’a kadar aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılabilecektir.

Başvuru linki: https://forms.gle/zGXLvM8SDXRQe1oC9

Serhat Kalkınma Ajansı, düzenleyeceği foto safari etkinliği dışında ayrıca, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ve Ardahan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığıyla Ardahan’da ödüllü fotoğraf yarışması da düzenleyecektir. Fotoğraf yarışması için de aynı şekilde başvurular ücretsiz olup başvurular 10 Temmuz tarihinde başlayacak ve 14 Temmuz saat 17:00’de sona erecektir. Ödüller;  Birincilik Ödülü 7.500 TL, İkincilik Ödülü 5.000 TL, Üçüncülük Ödülü 2.500 TL ve Mansiyon Ödülü (3 adet) biner TL şeklinde belirlenmiştir.

Düzenlenecek bu etkinlikle, bölgede fotoğraf sanatının geliştirilmesi, Ardahan ilinin tanıtımına katkı sunulması ve gençler arasında fotoğraf sanatına yönelik ilgi ve farkındalığın oluşturulması hedeflenmektedir.